Menu

Blog miłośnika lotnictwa i pracownika obsługi naziemnej

Na blogu będę zamieszczał wpisy i zdjęcia związane z lotnictwem oraz obsługą naziemną samolotów

Szkolenie-początki :)

kudlaty1314

Witam Was:)

Dzisiaj napiszę Wam trochę o szkoleniu przed rozpoczęciem pracy na płycie lotniska. Należy zacząć od tego, że płyta lotniska to tzw. strefa sterylna, więc musimy być "prześwietleni" przy przyjęciu do pracy na dziesiątą stronę. Straż graniczna, władze lotniska itp aby otrzymać przepustkę:) Po rozpoczęciu pracy codziennie będziemy prześwietlani ale już tylko wykrywaczem metali.

Samo szkolenie teoretyczne zależnie o firmy jest złożony z kilku etapów ( u mnie w firmie z trzech). Szkolenie dzielone jest na bloki tematyczne np. szkolenie z materiałów niebezpiecznych dopuszczonych i niedopuszczonych w lotnictwie cywilnym, szkolenie BHP, szkolenie z procedur na płycie + wycieczka na płytę aby móc obejrzeć wszystko z bliska. Ktoś mógłby stwierdzić, że te wykłady teoretyczne są stratą czasu lecz tak nie jest, jako pracownik rampy lotniska musisz być w 100% przeszkolony z bezpieczeństwa i procedur. Brak wiedzy może skutkować tym, że sobie zrobimy krzywdę, uszkodzimy samolot lub niebezpieczną paczkę i rejs będzie musiał awaryjnie lądować lub w najgorszym wypadku spadnie na ziemię powodując katastrofę. W ostatnim dniu szkolenia dostajemy grafik, ubranie służbowe ( polar, koszulki, spodnie,kurtkę i specjalne buty) oraz podpisujemy umowę o pracę.Od pierwszego dnia pracy zostaje nam przydzielony trener który cały czas będzie nas szkolił i uczył już praktyk. Cały czas podczas pracy musimy w 100% przestrzegać przepisów bezpieczeństwa mimo presji czasu i właśnie tego też musi nas nauczyć trener:)

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [salt] *.dynamic.mm.pl

    Ciekawie opisane pierwsze dni w pracy. Dla niektórych takie dni są pełne stresu. Widać, że u Ciebie takie nie są i faktycznie jesteś miłośnikiem lotnictwa i wszystkiego co z nim związane.

© Blog miłośnika lotnictwa i pracownika obsługi naziemnej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci